Jak uszyć pokrowce na krzesła?

Pokrowce na krzesła z jednej strony mogą je chronić przed zabrudzeniem, ale z drugiej mogą też sprawić, że staną się ich ozdobą, dzięki czemu na wyglądzie zyska również całe pomieszczenie. Jeśli dobrze dobierzemy ich kolor i wygląd, może się okazać, że będą one wspaniałą dekoracją podczas różnych przyjęć. To oznacza, że warto się zastanowić nad tym, czy takie pokrowce mają się również pojawić na naszych krzesłach, a jeśli tak, to w jaki sposób je wykonać, abyśmy mieli pewność, że będą się naprawdę wspaniale prezentowały.

Z czego mają być wykonane

luxan

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić z jakiego materiału mają być wykonane nasze pokrowce. Jeśli chcemy, aby materiał był trwały to możemy zdecydować się na len, jednak pamiętajmy, że tutaj ciężko będzie się go prasowało, a więc będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość. Możemy także zdecydować się na satynę, która zaoferuje nam trwały kolor, jednak może się okazać, że siedzenie na śliskim materiale, który może się przesuwać na krześle, nie zawsze będzie wygodnym rozwiązaniem. Inną propozycją może być bawełna, która także będzie trwała i łatwa w utrzymaniu, a to będzie oznaczało, że z takich pokrowców będziemy mogli korzystać przez dłuższy czas.

Wykrój i szycie

Zanim przejdziemy do szycia pokrowców na krzesła powinniśmy najpierw dokładnie zmierzyć każdą część krzesła, a następnie wszystkie wymiary nanieść na papier. Tak powstałe szablony należy przypiąć szpilkami do materiału, a następnie odrysować odpowiednie kontury, pozostawiając 1 cm marginesu.

Po tak przygotowanej pracy możemy zabrać się za szycie, korzystając z nici, która będzie miała barwę kontrastującą z barwą materiału. Warto co jakiś czas nałożyć pokrowiec na krzesło, aby sprawdzić czy dobrze leży i czy gdzieś czasami nie trzeba więcej przeszyć. Im lepiej będzie dopasowany taki pokrowiec, tym lepiej będzie się układał na krześle, ale pamiętajmy o tym, żeby dawało się go również łatwo zdjąć, dzięki czemu jego czyszczenie nie będzie sprawiało nam żadnego problemu. Oczywiście możemy spróbować sami uszyć taki pokrowiec, zwłaszcza jeśli mamy maszynę i choć trochę znamy się na szyciu. W internecie możemy znaleźć wiele inspiracji na tego typu pokrowce, dzięki czemu będziemy mogli ich kształt dopasować do swoich potrzeb. Ale możemy także skorzystać z pomocy profesjonalnej krawcowej, która przygotuje dla nas takie nakrycia. Wówczas jednak musimy dopilnować, aby wszystkie wymiary były dokładnie zdjęte z krzesła, bo tylko wówczas będzie istniała szansa, że taki pokrowiec idealnie będzie na nie pasował. No chyba, że zabierzemy krzesło do krawcowej, aby mogła przymierzyć pokrowiec, jednak to raczej nie będzie zbyt dobre rozwiązanie. Najważniejsze jest więc wybranie odpowiedniej tkaniny i prawidłowe zmierzenie każdego elementu krzesła.

wywóz starych mebli warszawa www.wakcynologia.net.pl