Profesjonalne oprogramowanie dla studentów

Pakiety biurowe do korzystania na laptopach to podstawa funkcjonowania wielu studentów. Trzeba w końcu pisać prace, robić prezentacje, czy liczyć wykresy.

Niestety, często takie oprogramowania są dość kosztowne i nie każdego na nie stać. Na szczęście istnieje wiele alternatywnych opcji i rabatów, z których mogą skorzystać studenci, by sprawnie pracować.

Microsoft Office na przykład zaproponował specjalną wersję dla studentów. Zawiera ona takie niezbędne aplikacje, jak Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher i Access – można go zainstalować na dwóch komputerach lub na komputerze i tablecie, dzięki temu dostęp do interesujących nas programów będziemy mieli zawsze przy sobie i na wyciągnięcie ręki.

Dodatkowo obejmuje 1TP pamięci online, a obecnie coraz więcej zdjęć, filmów, czy prac przechowywanych jest w „chmurze”, jest więc niezwykle istotne, by mieć odpowiednio dużo miejsca również na dysku internetowym. Innym rozwiązaniem może być darmowy pakiet Libre Office, proponujący podobne aplikacje lub darmowy i równie spranie funkcjonujący Open Office.

oprogramowanie do sklepu internetowego oprogramowania dla firm Gliwice