Salon – forum domowników

Wśród dostępnych pomieszczeń powinno znaleźć się miejsce dla pokoju dziennego, zwanego nieco bardziej elegancko salonem. Rolą salonu jest ogniskować wspólne życie rodzinne, ale także towarzyskie.

W salonie zwykle spędza się wspólne wieczory przed telewizorem, zjada się niedzielne posiłki, jak też urządza prywatki. Podejmowanie gości w salonie to optimum, albowiem pokój ten jest z reguły największy i najprościej przygotować go na pobyt kilku, a czasami kilkunastu osób.

Przestaje on wtedy być osobistą i zamkniętą przestrzenią stałych lokatorów, a niejako wychodzi naprzód, zapraszając ludzi z zewnątrz. Ciągle jest jednakże wizytówką naszego zmysłu estetycznego i osobowości, więc nie musimy niczego kryć.

Dobrze pomyślany salon powinien być ustawny. Chodzi o to, by dało się rozsunąć stół, postawić więcej krzeseł i dać każdemu szansę na wygodne spędzenie czasu.

świeca sojowa grzane wino

Zwykle pokój dzienny funkcjonuje także jako kącik telewizyjny. Sprzęt audiowizualny należy tak ulokować, by wszyscy mogli cieszyć się dobrą jakością obrazu i dźwięku.

kostka brukowa ogrody dodatki do domu