Kawach Fuji Garden – Japonia

Kawach Fuji Garden to japoński przykład, jak jeden gatunek kwiatów może wyczarować najpiękniejszy ogród na świecie. Każdy kto ma możliwość, powinien doświadczyć tego szczęścia i poznać uroki tego wyjątkowego miejsca.

Tajemnica tkwi w roślinie, którą zapewne wielu ogrodników amatorów ma w swoim ogrodzie, a mianowicie wisterie. Dokładniej mówiąc glicynie, bowiem to bardziej rozpowszechniona nazwa, niemniej jednak nie o nazwę tutaj chodzi, ale o sam sposób upraw, pielęgnację, ale też warunki glebowe i klimatyczne.

Nie ulega wątpliwości, że w japońskich ogrodach kwiaty te osiągają największe rozmiary, dlatego też liczne pnącza przeplatają się kolorowymi kwiatami. Wszystkie one opierają się na specjalnych konstrukcjach, dzięki którym utworzone zostały długie kwitnące tunele.

ogrody zimowe małopolska

Stonowane barwy fioletu, różu oraz bieli przynoszą ukojenie, spokój i harmonie, a spacer po tym ogrodzie jest niczym lekarstwo dla ciała i duszy. Ktoś słusznie porównał ogród Kawach Fuji do raju, zapewne tak mógłby wyglądać.

libet.pl/