Praca w ochronie

Praca w ochronie współcześnie postrzegana jest wyłącznie przez pryzmat ochrony obiektów. Mowa tutaj przede wszystkim o siedzibach firm, sklepach, czy zamkniętych terenach prywatnych. Praca w ochronie to jednak nie tylko przechadzanie się po sali marketu, czy siedzenie w dyżurce firmy.

Ochrona obiektów

Jednym z najpopularniejszych rodzajów pracy w ochronie jest ochrona obiektów. Dotyczy ona przede wszystkim ochrony takich miejsc jak tereny prywatne firm, duże sklepy, czy luksusowe butiki. Do pracy w tym fachu najczęściej zatrudniane są osoby w starszym wieku – zwykle przebywające na emeryturze. Praca w ochronie daje im możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Równie często na stanowiska ochroniarskie zatrudniane są osoby z orzeczeniami o niepełnosprawności.

Dzięki podjętej pracy mogą zarobić dodatkowe pieniądze do przyznanych rent inwalidzkich. Zatrudnienie na stanowisko ochroniarza osoby starszej czy niepełnosprawnej przynosi pracodawcom znaczne oszczędności. Praca w ochronie obiektów nie należy do prac obciążających, wymagających specjalistycznych kwalifikacji czy wysiłku. Tak więc bez problemu może ją podjąć niemal każdy, kto spełni niezbyt wygórowane wymagania pracodawcy.

www.language-consulting.pl

Ochrona klubów i restauracji

Ochrona klubów, barów, czy restauracji zasługuje na osobne omówienie. Pomimo tego, że kluby i restauracje również zaliczają się do obiektów, często wymagają zupełnie innego profilu ochroniarza. Właściciele klubów i restauracji do ochrony swoich obiektów zatrudniają najczęściej osoby wykwalifikowane, które skończyły kursy ochroniarskie. Osoby te posiadają specjalne przeszkolenie w zakresie postępowania w sytuacjach kryzysowych m.

in. podczas bójek, czy niewłaściwego zachowania gości lokalów. Ochroniarze barów czy restauracji są odpowiedzialni za zachowanie porządku w lokalach. Do nich należy również selekcjonowanie gości, upominanie tych niewłaściwie zachowujących się, czy wypraszanie z lokalu gości, którzy pomimo upomnień wciąż przysparzają kłopotów. Jako że klientelom barów i klubów są najczęściej osoby młode, ochroniarze zatrudniani w tych obiektach powinni prezentować się w sposób, który będzie wzbudzał w gościach respekt. Na tym stanowisku nie sprawdzą się panowie na emeryturze oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Wręcz przeciwnie. Pracownicy zajmujący się ochroną klubów i restauracji są najczęściej barczyści, dobrze zbudowani, wysocy i umięśnieni.

Ponadto wykazują się doskonałą sprawnością fizyczną, a często posiadają także podstawową wiedzę z zakresu samoobrony i sztuk walki.

komunikacja wewnętrzna w firmie hotel pod warszawą