Firmy ochroniarskie

Jak grzyby po deszczu powstają firmy ochroniarskie oferujące swoim klientom usługi z zakresu ochrony osób i mienia. Profesjonalne firmy działają zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 roku o ochronie osób i mienia. Firmy „krzak”, których jest niestety coraz więcej, najczęściej z ochroną nie mają nic wspólnego. Zanim więc zatrudnisz firmę ochroniarską, sprawdź koniecznie jej dotychczasowe osiągnięcia oraz koniecznie kwalifikacje zatrudnianych przez firmę ochroniarzy.

Pamiętaj, że wykwalifikowany ochroniarz powinien przejść specjalistyczne kursy i szkolenia, umożliwiające mu podjęcie pracy w zgodzie z przyjętymi zasadami oraz zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.

Ochrona mienia

Ochrona mienia należy do jednych z podstawowych rodzajów ochrony. Firmy ochroniarskie specjalizują się w ochronie takich obiektów jak sklepy, markety, firmy, placówki oświatowe, czy placówki ochrony zdrowia. Zleceniodawcy decydujący się na ochronę swojego mienia, najczęściej decydują się na indywidualnie konfigurowaną usługę bezpieczeństwa safety plus w postaci instalacji monitoringu oraz alarmu.

Dzięki alarmowi, ochroniarze zatrudnieni przez firmę ochroniarską w bardzo krótkim czasie mają możliwość dotarcia na miejsce, w którym rozległ alarm. Nie ma więc konieczności zatrudniania ochroniarza na etacie. Co za tym idzie, zleceniodawcy, którzy decydują się na współpracę z firmą ochroniarską są w stanie zaoszczędzić spore sumy pieniędzy. Pracownicy firm ochroniarskich bardzo często są zatrudniani do ochraniania klubów, czy barów – najczęściej w weekendy, podczas których organizowane są imprezy otwarte i zamknięte.

Ochrona osób

Firmy ochroniarskie coraz częściej są wynajmowane także do ochrony osób. Najczęściej mowa tutaj o vip’ach, ale nie tylko. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których czujemy się zagrożeni. Najprostszym rozwiązaniem dla tych sytuacji jest zatrudnienie ochroniarzy, którzy będą w stanie szybko zareagować w sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia.

Profesjonale firmy ochroniarskie ściśle współpracują z policją, strażą pożarną oraz pogotowiem.

Pozostałe usługi firm ochroniarskich

Oprócz ochrony osób i mienia, firmy ochroniarskie zajmują się także ochroną imprez o charakterze masowym. Oferują również usługi z zakresu bezpieczeństwa podczas podróży służbowych, czy zajmują się ochroną portów lotniczych.

Korzyści

Zatrudnienie firmy ochroniarskiej niesie za sobą duże korzyści.

Do najważniejszych z nich należy ograniczenie ryzyka, a co za tym idzie, także strat, jak również wzrost poczucia bezpieczeństwa, a dzięki temu wzrost komfortu psychicznego.