Meble dziecięce powinny mieć odpowiednie atesty

Kupując meble do salonu czy sypialni, zwracamy uwagę przede wszystkim na ich wielkość, funkcjonalność i wygląd. Chcemy być z nich zadowoleni, chcemy z nich korzystać przez kolejne lata i mieć poczucie, że były to naprawdę dobrze zainwestowane pieniądze. Jednak wybierając meble do pokoju dziecięcego, poza wcześniej wymienionymi rzeczami, powinniśmy zwrócić uwagę na coś jeszcze. Czy meble, które chcemy dla nich kupić, są bezpieczne, czy posiadają odpowiednie atesty i czy faktycznie, będą się nadawały do tego, aby postawić je w dziecięcym pokoju.

Wszystko dokładnie sprawdźmy

Zanim przejdziemy do kupowania mebli dziecięcych, powinniśmy wszystko dokładnie sprawdzić. Śmiało możemy poprosić o zaprezentowanie odpowiednich atestów, tak aby mieć pewność, że to są faktycznie produkty, z którymi styczność mogą mieć dzieci. Powinniśmy sprawdzić chociażby to, jaką farbą zostały one pomalowane i czy czasami nie będą niebezpieczne dla naszych maluchów, bo np.

w farbie znajdują się jakieś niebezpieczne związki chemiczne. Dodatkowo warto zobaczyć, czy takie meble dziecięce przeszły odpowiednie testy wytrzymałościowe, czy faktycznie będą bezpieczne nawet wtedy, gdy dziecko będzie się na nie wspinać, na nich siadać.

Wystające elementy

Inną kwestią na którą koniecznie musimy zwrócić uwagę, będzie ta, odnośnie wyglądu mebli i poszczególnych elementów, które będą w nich występowały. Czy jest tam dużo ostrych kantów, czy są miejsca w których dziecko może przytrzasnąć sobie palce. Czy przy naszych meblach nie ma jakichś małych elementów, które mogłyby się oderwać i dziecko mogłoby je połknąć. Dodatkowo trzeba powiedzieć, że przy tego typu meblach ważne będą różnego rodzaju uchwyty, tak aby nie były one zbytnio wystające i przede wszystkim, aby nie miały ostrych krawędzi. Warto również przyjrzeć się tym meblom pod kątem tego, czy dziecko nie wysunie zbyt daleko szuflady, tak aby nie zrzuciło jej sobie na nogi.

Tak naprawdę ważny może być tutaj każdy element, dlatego tak istotne jest to, abyśmy dokładnie się im przyjrzeli, abyśmy zrobili to bez pośpiechu. Co więcej, poza takim wizualnym obejrzeniem, powinniśmy zajrzeć również do dokumentów od takich mebli. Może się wówczas okazać, że to tam znajdziemy wszystkie niezbędne informacje odnośnie ich atestów i certyfikatów, które nas uspokoją i pokażą nam, że to faktycznie są meble odpowiednie dla naszego dziecka.

Na chwilę czy na dłużej?

Dodatkowo wybierając meble do pokoju dziecięcego, powinniśmy się zastanowić nad tym, czy mają być na chwilę czy starczyć na kilkanaście najbliższych lat. To ważne, bo możemy wybrać meble dziecięce, z motywami różnych zwierząt, które zmienimy, gdy dziecko będzie miało kilka lat, a możemy kupić meble w kolorze drewna, bez żadnych dziecięcych akcentów, które z powodzeniem będą mogły służyć też nastolatkowi. Wszystko zależeć będzie od tego, co chcemy kupić i na jak długo ma to służyć naszemu dziecku. Koniecznie zobaczmy, co mamy tutaj do wyboru, porównujmy różne możliwości i sprawdzajmy dokumenty.

Im więcej certyfikatów będą miały takie meble, tym z pewnością będą bezpieczniejsze dla naszego dziecka i tym bardziej będziemy mogli im zaufać.

https://mextraschool.pl/156-meble-przedszkolne-tematyczne krzesła hotelowe