Heroina

Grupę substancji narkotycznych zaliczanych do najwyżej wycenianych zamyka heroina. To kolejny popularny i drogi narkotyk, który równocześnie w części krajów jest dostępny legalnie jako lek.

Po raz pierwszy heroinę udało się uzyskać laboratoryjnie w 1874 roku. Wykazuje ona silne działanie przeciwbólowe, dystansując pod tym względem morfinę, działa jednak krócej.

fizjoterapeuta poznan

W takich krajach jak Wielka Brytania, Holandia czy Szwajcaria morfina jest sprzedawana pod nazwą handlową Diagesil. Wykorzystuje się ją w uśnieżaniu bólu pacjentów w stanie agonalnym.

W Polsce nie jest używana w celach medycznych. Narkotyk ten szybko uzależnia, wywołując uczucie euforii oraz błogiej apatii.

Istnieje wiele sposobów zażywania specyfiku – można to robić wziewnie, poprzez wydychanie oparów podgrzewanej heroiny, a także dożylnie lub doustnie. Za gram używki trzeba zapłacić dilerom 110 dolarów.

Podobnie jak w przypadku innych narkotyków przestępcy często dodają do heroiny innych substancji, które mają zwiększyć wagę „działki” i czasami uczynić jej działanie silniejszym.

skleroterapia poznań leczenie alkoholizmu