Wypoczynek nad morzem i w górach – co daje dzieciom

Dźwięk odbijanych flipperów, kolejki przed lodami, goframi i lokalami z garmażerią – to najczęstszy widok kurortu w szczycie sezonu letniego. Zwłaszcza tego większego i rozpoznawalnego w okolicy, mniejsza o to czy nad morzem, czy w górach.

krzesła do salonu

Jak wybieramy się na wczasy z dziećmi koniecznie musimy mieć przyszykowane trochę więcej gotówki. Nigdy nie wiadomo, jakie atrakcje, pamiątki czy posiłki (przegryzki) skuszą nasze pociechy, a widok obrażonego i smutnego dzieciaka raczej nie będzie nam po drodze.

Gdzie młodzi wolą chłonąć wakacyjną atmosferę? Przesłanki wypoczynkowe wskazują morze – wodne szaleństwo udziela się z pewnością każdemu dzieciakowi, który akurat ma okazję pluskać się w Bałtyku. W górach dzieci nie odpoczną, raczej zaktywizują się na wielogodzinnych trasach.

W trosce o bezpieczeństwo pociech nie wybierajmy niebezpiecznych szlaków, z czerwonym i czarnym kolorem. Godziny spędzone w górskich parkach i lasach również dadzą młodym możliwość oddychania czystym, nieskażonym cywilizacją powietrzem.

schody kręcone