Wakacje za granicą ? Nie zapomnij o walucie!

Wyjeżdżając na zagraniczną wycieczkę, niezależnie od tego czy skorzystaliśmy z oferty biura podróży, czy zorganizowaliśmy wyjazd samodzielnie nie możemy zapomnieć o zabraniu ze sobą pieniędzy. Niezależnie od tego, jaką sumę pieniędzy mamy zamiar zabrać ze sobą na wakacje, musimy pamiętać, aby kupić walutę w kantorze.

Niestety, ale jeśli spróbujemy w Niemczech, Francji czy Tajlandii zapłacić złotówkami, nie uda nam się nic kupić. W większości europejskich krajów obowiązującą walutą jest euro.

www.gugikkonferencja2015.pl

Jednakże przed każdym wyjazdem warto zorientować się na temat waluty, którą posługują się mieszkańcy danego kraju. Czasem się zdarza, że bardziej opłacalne jest zabranie innej waluty i dopiero na miejscu wymienienie jej na odpowiednią.

Przykładem są Chiny, dokąd warto jechać z dolarami w portfelu. Na Kubę korzystniej jest zabrać euro i wymienić je na peso, ponieważ wymiana dolarów amerykańskich na kubańską walutę objęta jest podatkiem.

Warto również wiedzieć, że kursy walut na dworcach i lotniskach są dosyć niekorzystne. Lepszym rozwiązaniem może być skorzystanie z internetowych kantorów.

Wystarczy dostęp do Internetu, choćby z telefonu i środki na koncie, które szybko wymienisz na potrzebną walutę.