Systemy operacyjne i ich rozwój

System operacyjny gwarantujący odpowiednie działanie każdego z komputerów, umożliwia połączenia pomiędzy innymi systemami, po przez sieciowe połączenia, nadzorując jednocześnie te podrzędne i decyduje przy tym o stabilności i funkcjonalności pracy. Musimy sobie zdawać sprawę, że pomimo, iż z biegiem lat systemy operacyjne są coraz bardziej skomplikowane, przy jednoczesnym zwiększeniu ich funkcjonalności i ich zalet, to niestety posiadają też swoje wady.

Rzesze informatyków pracują nad tym, aby jak najbardziej zbliżyć się do ideału, do osiągnięcia pełnej, jasnej, przejrzystej i wszechstronnej funkcjonalności jednakże nadal niestety, po mimo tak wielkiego rozwoju informatyki, nie ma systemu operacyjnego, który okazałby się idealnym i zupełnie niezawodnym. Jednakże ciągle powstające nowe OS-y pozwalają snuć przypuszczenia, iż zbliżamy się do momentu, gdy takowy system się pojawi, będzie potrafił sprostać wszystkim naszym oczekiwaniom i sprawdzi się w każdych warunkach.

Należy jednak pamiętać, że przecież każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby, co przekłada się na fakt, iż trudno im wszystkim sprostać.