Rodzaje alarmów w domach

W domu lub mieszkaniu zamontować można kilka alarmów różnego typu, które pomiędzy sobą różnią się zarówno sposobem działania jak i rodzajem zagrożeń, jakie sygnalizują. Wybierając alarm do własnego domu kierować należy się m.in.

tym czy w przyszłości będzie go można rozbudowywać oraz czy posiada on dodatkowe funkcje ochrony, czyli nie jest jednotorowy. Jednym z najczęściej montowanych w domach alarmów jest czujnik tlenku węgla. System ten w działaniu wykorzystuje specjalne sensory, które pozwalają wykryć i zaalarmować o pojawieniu się w powietrzy podwyższonego poziomu tlenku węgla.

Należy jednak pamiętać, że taki alarm nie wykryje żadnego innego zanieczyszczenia, gdyż jest to urządzenie wyspecjalizowane tylko w tym jednym działaniu. Przy zakupie czujnika tlenku węgla należy sprawdzić jego certyfikaty, gdyż gwarantują one jakość takiego produktu. Taki typ alarmu poleca się szczególnie we wnętrach docieplanych np.

piecykiem gazowym. W domu warto jest także zamontować czujnik gazu ziemnego. Urządzenie to pozwoli wykryć nawet niewielkie ilości metanu w powietrzu.

Jest to o tyle niebezpieczne, gdyż zbyt duże natężenie takiego gazu może spowodować wybuch w pomieszczeniu. Warto regularnie kontrolować stan tego alarmu, gdyż może on uchronić przed ogromną tragedią. Mniej popularnym, ale także przydatnym alarmem domowym jest czujnik zalania.

To niezbyt skomplikowane zabezpieczenie, które uruchamia się po kontakcie z wodą. Czujniki zalania najlepiej jest umieścić w takim miejscu, w którym występuję większe ryzyko wycieku wody, np. w łazience lub pralni.

https://www.viavac.pl/przyssawki-do-szkla/ ręczniki papierowe