Prawidłowe nawożenie drzewek iglastych

Nawożenie drzewek iglastych to bardzo dobry sposób na podtrzymanie ich naturalnej barwy, a także pobudzenie wzrostu. Warto poświęcić odrobinę czasu na przeprowadzenie odżywiania, aby móc cieszyć się pięknem iglaków na dłużej. Warto jednak pamiętać, że jest to proces, który wymaga systematyczności i zachowania pewnych warunków bezpieczeństwa. Otóż stosownie nawozów powinno zawsze odbywać się w trzech turach. Duże doświadczenie w tej kwestii mają hurtownie i producenci zajmujący się masową uprawą np. choinki sprzedaż.

Przez kolejno następujące po sobie trzy miesiące, gdzie pierwsze odbywa się w maju. Zatem ostatnie nawożenie ma miejsce w lipcu, jest bardzo ważne, bowiem faza wzrostu będzie przypadała na okres letnio-jesienny, a nie zimowy. Jeżeli chodzi o dobór nawozu, nie ma znaczenia firma. Jednak warto podkreślić, że ideałem jest zastosowanie nawozów w postaci płynnej, bowiem mają one większą szanse na dotarcie do korzeni.

Granulaty są równie skuteczne, jednak tutaj wymagana jest precyzja wysypania mieszanki wokół drobnych korzeni, zmieszanie ich z glebą, a także podlanie w celu rozpuszczenia składników.

oczyszczalnie ścieków