Gotówka czy karta płatnicza na wycieczce zagranicznej?

Wycieczka zagraniczna to nie tylko pieniądze wydane jeszcze przed podróżą na rezerwację hotelu czy zakup biletu. Trzeba również liczyć się z kosztami, które poniesiemy po dotarciu na miejsce. Transfer z lotniska, obiad w restauracji czy wejściówka do muzeum wiąże się z wydaniem pieniędzy.

Wiele osób, które zdecydowały się na wycieczkę zagraniczną, staje przed dylematem: płacić kartą czy gotówką. Płatność gotówką może być wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza przy kupowaniu pamiątek na maleńkich straganach, gdzie nie ma możliwości płacenia kartą płatniczą. Jednakże noszenie pieniędzy przy sobie w postaci gotówki wiąże się z ryzykiem kradzieży lub zgubienia.

Karta płatnicza może okazać się lepszym sposobem płatności, szczególnie, gdy podróżujemy do większego miasta. Bez problemu wypłacimy wtedy odpowiednią kwotę pieniędzy lub zapłacimy bezgotówkowo za obiad w restauracji. Problem może się pojawić, gdy wyjeżdżamy do mniejszej miejscowości, gdzie nie ma bankomatów, a lokalni restauratorzy i sprzedawcy nie dysponują terminalem płatniczym.

Najlepszym rozwiązaniem jest zabranie na wycieczkę zagraniczną drobnej sumy pieniędzy w gotówce. W razie potrzeby można zawsze skorzystać z karty płatniczej i wypłacić z bankomatu odpowiednią ilość pieniędzy.

http://kupmeble.pl/